Lidhje

Kakavijë: Vazhdon gjatë natës kthimi i imigrantëve për zgjedhjet


Kthimi i emigrantëve shqiptarë nga Greqia vazhdoi edhe gjatë orëve të vona të natës përmes pikës kufitare të Kakavijës. Sipas burimeve kufitare, si në anën shqiptare dhe atë greke, është punuar gjatë gjithë natës për të pritur autoveturat e vogla dhe autobuzët që sjellin në mënyrë të organizuar emigrantët.

Ndërkaq në disa qytete jugore subjektet politike flasin për shpërndarje të fletushkave që konsiderohet si shkelje e heshtjes zgjedhore. //az//

XS
SM
MD
LG