Lidhje

Prishtinë: Autoritetet shprehin bindjen se plani Ahtisaari çon drejt pavarësisë së Kosovës


Autoritetet në Prishtinë shprehën përsëri bindjen se procesi aktual politik i drejtuar nga krye-negociatori ndërkombëtar, Martti Ahtisaari, çon drejt pavarësisë së Kosovës.

Komentet e tyre pasuan protestën e djeshme të organizuar nga lëvizja Vetëvendosje, e cila kaloi e qetë me gjithë shqetësimet për shkak të demonstratës së fundit që u zhvillua më 10 shkurt duke lënë pas vetes dy të vrarë dhe dhjetëra të plagosur. //az//

XS
SM
MD
LG