Lidhje

Shqipëri: Debate të forta për reformën zgjedhore


Në Shqipëri vazhdojnë debatet e forta për sistemin zgjedhor. Nesër partitë e shumicës në pushtet, të përfshira edhe ato në polemika mes demokratëve dhe aleatëve të vegjël, do të mblidhen për të diskutuar rreth kësaj cështjeje.

Më e nderë është situata brenda së majtës ku Lëvizja Socialiste për Integrim tha sot se nuk do të lejojë parlamentin të kalojë propozimet e socialistëve.

XS
SM
MD
LG