Lidhje

Mediu: Hetimet për Gërdecin, të njëanëshme dhe tendecioze


Në Tiranë hetuesit e aksidentit të Gërdecit po punojnë për të zbardhur përgjegjësitë e politikaneve per shperthimet ku humben jeten 25 persona. Prokuroria kërkoi dje heqjen e imunitetit parlamentar te deputetit republikan Fatmir Mediu, ish-ministër i mbrojtjes. Por sot, zoti Mediu tha se hetimet ishin të njëanshme dhe se hetuesit po harronin qëllimisht pergjegjesite e ushtarakëve.
XS
SM
MD
LG