Lidhje

Reforma zgjedhore në Shqipëri


Në Shqipëri partia socialite po vazhdon përpjekjet për të bashkuar rreth vetes forcat e tjera të majta. Kryetari Edi Rama u takua sot me drejtuesit e dy partive opozitare, zotin Skënder Gjinushi dhe Paskal Milo. Nga ana e saj Lëvizja socialiste per integrim e ka kushtëzuar bashkëpunimin me parashikimin ne kod të korrektimin të votave në nivel kombëtar. Zoti Rama deklaroi se te qëndrimi i LSI kryeministri Berisha sheh shpresën e tij të vetme për zgjedhjet e ardhshme.//kh//

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG