Lidhje

SHBA: Zv/presidenti Dik Çeni i nënshtrohet një procedure mjeksore në zemër


Shtëpia e Bardhë njoftoi se nën-presidenti Dik Çeni do t’i nënshtrohet sot një procedure mjeksore për t’i kthyer ritmin normal të rrahjeve së zemrës.

Mjekët zbuluan sot se nën-presidenti përjetoi një ritëm jo normal të rrahjes së zemrës. Shtëpia e Bardhë tha se zoti Çeni do të shtrohet në spitalin e Universitetit George Washington këtu në Uashington.

Presidenti Bush u tha gazetarëve në Miçigan se është i bindur që zoti Çeni do ta kalojë fare mirë këtë procedurë.Nën-presidenti Çeni ka pësuar 4 goditje në zemër.Vitin e kaluar, zoti Çeni bëri një operacion për t’iu zëvëndësuar një mjet që ndjek rrahjet e zemrës dhe korrigjon parregullsitë e saj. //iç//

XS
SM
MD
LG