Lidhje

Avokatët e Damir Fazlliç-it mohojnë akuzat ndaj klientit të tyre


Dy avokatë amerikanë me qendër në Uashington, të cilat janë mbrojtësit e biznesmenti boshnjak Damir Fazlliç thanë sot në Tiranë se akuzat e ngritura ndaj klientit të tyre janë të pabaza, abuzive dhe të motivuara politikisht. Avokatat nuk pranuan të japin shpjegime dhe evituan të hyjnë në polemika me Prokurorinë, duke deklaruar madje se kanë marrë siguri prej prokurorëve se hetimi do të zhvillohet në mënyrë të paanshme dhe objektive. Nga ana e saj, opozita vazhdon të këmbengulë në kërkesën për dorëheqjen e kreyministrit.

XS
SM
MD
LG