Lidhje

Sejdiu: Prishtina do të punojë për paqen në rajon


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu tha sot se Prishtina do të punojë për paqe e qëndrueshmëri dhe për ndërtimin e partneritetit me vendet fqinje përfshirë edhe Serbinë. Por ai tërhoqi vërejtjen se ndonëse edhe në ardhmen mund të ketë probleme me fqinjin verior, institucionet e Kosovës do të përmbahen nga retorika e ashpër dhe do të angazhohet për marrëdhënie të qëndrueshme mes popujve.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG