Lidhje

Panamaja, vendi i 54-t që njeh pavarësinë e Kosovës


Panamaja u bë sot vendi i 54-rt që njeh pavarësinë e Kosovës.

Ministri i Jashtëm i vendit, Samuel Lewis Navarro njoftoi homologun e tij kosovar Skënder Hyseni për këtë vendim.

Shtetet e Bashkuara dhe shumica e vendeve të Bashkimit Evropian e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. (ze)

XS
SM
MD
LG