Lidhje

Prishtina hedh poshtë çdo mundësi për bisedime me Beogradin


Autoritetet në Kosovë kanë hedhur poshtë çdo mundësi për bisedime të reja me Serbinë për çështje politike, ndërsa janë shprehur të gatshme të takohen me autoritetet e Beogradit në cilësinë e dy vendeve të pavarura. Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi thanë sot në Prishtinë se, në asnjë situatë, nuk do të bisedojnë me Serbinë për çështjet që kanë për qëllim hapjen e bisedimeve për statusin. (ze)

XS
SM
MD
LG