Lidhje

Vitaminat, kanceri, perimet


Një studim ku u përfshinë 160 mijë gra tregoi se marrja e multi vitaminave nuk pakëson rrezikun e prekjes nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës. Ekspertët thonë se mënyra më e mirë për parandalimin e sëmundjeve është marrja e vitaminave nga frutat dhe perimet. Ndiqni Ditarin të martën ora 18:00 deri 18:30, rubrika Mjekësi dhe Shkencë për të mësuar se ç'tregojnë studimet për vitaminat.

XS
SM
MD
LG