Lidhje

Shqipëri: Replika qeveri-opozitë për kartat dhe taksat


Në Tiranë, qeveria dhe opozita socialiste u perfshine në replika për nivelin e taksave, duke akuzuar njera-tjetrën se po i rritin artificialisht ato. Ndërsa Kryeministri Sali Berisha nxiti sot qytetarët të aplikojnë sa më parë për kartat e identitetit, si një mjet i rëndësishëm për liberalizimin e vizave dhe zhvillimin e institucioneve demokratike shqiptare.

XS
SM
MD
LG