Lidhje

Delegacion i Asamblesë parlamentare të OSBE në Tiranë


Nje delegacion i Asamblese parlamentare te OSBE-se vizitoi sot Tiranen. Delegacioni i drejtuar nga zevendes-presidenti i Asamblese, Volfgang Grosruk u takua me kryeministrin Sali Berisha dhe drejtues te forcave te tjera politike per te diskutuar mbi ecurine e zgjedhjeve te 28 qershorit. Perfaqesuesit partiake te Tiranes shprehen mendimet e tyre per zgjedhjet, nderkohe qe nga ana tjeter po presin bisidemet per qeverine e re dhe kongresin e Partise Socialiste ku do te zgjidhet kryetari i saj.

XS
SM
MD
LG