Lidhje

Thirrje për tolerancë në ditën e Fitër Bajramit në Kosovë dhe Maqedoni


Me thirrjet për ruajtjen e tolerancës ndërfetare e ndëretnike, në Kosovë dhe Maqedoni sot u shënua dita e Fitër Bajramit, që shënon fundin e muajit të agjërimit për besimtarët mysliman. Krahas përgëzimeve drejtuesit fetarë bënë thirrje për më shumë punë në forcimin e demokracisë dhe qëndrueshmërisë së vendit dhe rajonit.


XS
SM
MD
LG