Lidhje

Në Shqipëri nis viti i ri akademik për studentët


Sot ne Shqiperi nisi viti i ri akademik. Në auditorët e universiteteve ulen në mbi 120 mije studentë te fushave nga më të ndryshmet. Kryeministri Sali Berisha premtoi investime të reja në infrastrukturën universitare dhe liberalizim të mëtejshëm të pranimëve të studentëve.

XS
SM
MD
LG