Lidhje

Fullani thirrje bankave te rritin akreditimin e ekonomise


Guvernatori i Bankes Qendrore te Shqiperise, Ardian Fullani, u beri sot thirrje bankave te vendit qe te rritin kreditimin e ekonomise si menyra me e mire per te larguar krizen ekonomike. Zoti Fullani tha sot ne Forumin e trete te sistemit bankar se kredite ne monedhen kombetare po rriten, depozitat u kthyen ne normalitet pas krizes boterore, ndaj detyra e bankave eshte te mbeshtesin ekonomine dhe rritjen e saj.

XS
SM
MD
LG