Lidhje

Shqipëri: Xhirohet filmi "I Huaji"


Filmi dhe kinemaja shqiptare po perballen vitet e fundit me veshtiresi jo te vogla teknike dhe financiare. Megjithate, duke lene menjane keto pengesa, artistet shqitare po punojne me kembengulje per te nxjerre ne drite filmat e tyre artistike. Regjisori Pluton Vasi eshte duke xhiruar keto dite ne periferi te Tiranes nje film te ri artistik me titullin "I HUAJI". Korrespondenti ynë Ilirian Agolli ishte pas skenës së xhirimeve dhe na sjell materialin në vazhdim.

XS
SM
MD
LG