Lidhje

Nis fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve në Kosovë


Sot në Kosovë fillon fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin lokal. 42 kandidatë të partive politike do të luftojnë për të marrë pushtetin në 21 nga 36 komunat e vendit. Lufta më e ashpër zhvillohet ndërmjet Partisë Demokratike dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilat aktualisht drejtojnë pushtetin qendror në Kosovë.

XS
SM
MD
LG