Lidhje

"Invictus", filmi më ri i kushtuar Nelson Mandelës


Klint Eastvud dhe Morgan Friman kanë shënuar dhe një tjetër bashkëpunim. "Invictus", është filmi më i fundit i tyre, në të cilin Friman interpreton Nelson Mandelën, ndërsa Mat Demon, një trainer regbie, i cili merr në dorë drejtimin e skuadrës së Afrikës së Jugut për kampionatin botëror të vitit 1995. Në një tjetër informacion nga kinematografia, Sasha Kohen përballet me një tjetër padi, të ngritur nga një i intervistuar prej tij në filmin e fundit " Bruno".

XS
SM
MD
LG