Lidhje

Mesazhi i Arqipeshkvit të Shkodrës për Krishtlindje


Ne mesnate, besimtaret katolike do te kremtojne Naten e Krishtlindjeve, nje feste kjo e dashurise , shpreses dhe e paqes. Me kete rast, arqipeshkvi i Shkoder-Pultit, imzot Anxhelo Masafra, u drejtoi gjithe besimtareve nje mesazh urimi, ku mes te tjerash u ben thirrje qe te punojne per paqen dhe pajtimin. Korrepondenti Pellumb Sulo pergatiti kroniken.

XS
SM
MD
LG