Lidhje

Prifti: Gjendja në hidrocentralet e kasadës së Drinit nën kontroll


Ministri i Energjitikës Dritan Prifti tha sot se për momentin gjendja e baseneve në hidrocentralet e kasadës së Drinit është nën kontroll dhe se shkarkimet janë ulur. Megjithatë Ministri paralajmëroi se situata mbetet e vështirë duke qenë se parashikimet e motit për ditët e ardhëshme nuk janë të favorshme pasi priten rreshje dhe rritje të temperaturave.

XS
SM
MD
LG