Lidhje

Kosovë: Dëbohet ministri serb që kishte hyrë pa leje në vend


Në Kosovë, policia sot detyroi një zyrtar të lartë të qeverisë së Serbisë që të ndërpresë një vizitë në një komunë me shumicë serbe dhe e shoqëroi atë për në kufirin me Serbinë. Policia tha se ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, u urdhërua të largohej, meqë nuk kishte lejen e autoriteteve të vendit për të qëndruar zyrtarisht në Kosovë.

XS
SM
MD
LG