Lidhje

Rama: PS, jo në parlament


Në Shqipëri kryetari i partisë socialiste Edi Rama deklaroi sot se deputetët e saj nuk kanë arsye të marrin pjesë nesër në seancën parlamentare që do t'i kushtohet situatës së krijuar në zonën e Shkodrës nga përmbytjet dhe se kjo parti do të vazhdojë me protestat e nisura për hapjen e kutive. Deklarata e zotit Rama u bë gjatë asamblesë socialiste e cila pati në qendër emergjencën në verilindje të vendit ku dhe një herë socialistët akuzun qeverinë si përgjegjëse për atë që ndodhi.

XS
SM
MD
LG