Lidhje

Shqipëri, polemikat për rezolutën e asamblesë evropiane


Qeveria dhe opozita shkembyen replika sot ne Tirane rreth menyres se si do te hetohen zgjedhjet e qershorit te kaluar. Kryeministri Sali Berisha i beri thirrje opozites qe te nderprese bojkotin e parlamentit dhe te drejtoje vet nje komisionin hetimor parlamentar per zgjedhjet. Por Kyetari i Partise Socialiste, Edi Rama, tha se opozita nuk do te hyje ne parlament dhe as ne bisedime me parakushte.

XS
SM
MD
LG