Lidhje

Tryeza e presidentit Topi,komentojnë SHBA dhe OSBE


Në Shqipëri ambasada amerikane dhe zyra e Osbe-së në Tiranë thanë sot se tryeza politike e organizuar nga keru i shtetit Bamir Topi është një hap inkurajues dhe një mundësi e rëndësishme për zgjidhjen e ngërcit politik.

Në deklaratat e tyre i jepet mbështetje rolit të presidentit Topi në bisedimet mes kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit socialist Edi Rama.

XS
SM
MD
LG