Lidhje

Ministri Tafaj: Sistemi arsimor po reformohet me programe mësimore


Ministri Tafaj: Sistemi arsimor po reformohet me programe mësimore

Shqipëria festoi sot Ditën Kombëtare të Arsimit, me një seri ceremonish në Tiranë dhe qytetet kryesore. Ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, thotë se sistemi arsimor po reformohet me programe mësimore, ndërkohë që po rindërtohen disa dhjetra shkolla në të gjithë territorin. Në një intervistë me korrespondentin e Zërit të Amerikës, Ilirian Agolli, ministri Tafaj shpjegon edhe projektet që po hartojnë Shqipëria dhe Kosova për të zhvilluar libra dhe progame të përbashkëta shkollore dhe universitare.

XS
SM
MD
LG