Lidhje

Qeveria Raçan për bashkëpunimin me Hagën - 2001-07-16


Ligjvënësit kroatë votuan me 71 vota pro dhe 40 kundër për të vazhduar bashkëpunimin me gjykatën e Hagës për krimet e luftës. Ky votim u bë një ditë pasi qeveria e kryeministrit Ivica Raçan fitoi një votë besim lidhur me çështjen e bashkëpunimit me gjykatën e Hagës, e cila shkaktoi përçarje në kabinetin e tij.

XS
SM
MD
LG