Lidhje

Bush u uron myslimanëve Ramazanin - 2001-11-16


Presidenti Bush iu përcjell përshëndetje të ngrohta myslimanëve në gjithë botën, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, që filloi sot në pjesën më të madhe të botës myslimane. Presidenti Bush tha se Islami është një fe që predikon rëndësinë e bamirësisë, mëshirës dhe paqes.

Presidenti amerikan iu uroi të gjithë myslimanëve shëndet, begati dhe lumturi. Ai citoi fragmente të Kuranit, librit të shenjtë mysliman, duke thënë se Shtetet e Bashkuara janë krenare që po luaj rol udhëheqës në misionin për dërgimin e ndihmave humanitare në Afganistan.

XS
SM
MD
LG