Lidhje

Shqipëria, bisedime urgjente me shtetet e Ballkanit - 2002-01-15


Qeveria shqiptare nisi bisedime urgjente me disa nga shtetet e rajonit për importimin e menjëhershëm të energjisë elektrike. Shqipëria po kalon fazën më kritike dhe rezervat energjitike janë të pakëta. Mbrëmë drejtori i korporatës energjitike shqiptare njoftoi industrialistët privatë se mund të furnizojë linjat e prodhimit vetëm gjatë natës dhe me kapacitet të kufizuar.

XS
SM
MD
LG