Lidhje

Tiranë: Mocion mosbesimi nga opozita ndaj prokurorit të përgjithshëm (25 shkurt) - 2002-02-25


Parlamenti shqiptar sapo i është paraqitur një mocion mosbesimi nga opozita ndaj prokurorit të përgjithshëm, Arben Rakipi. Përfaqësues të Partisë Demokratike kërkojnë shkarkimin e tij për paaftësi dhe politizim të veprimtarisë, ndërsa zoti Rakipi është shprehur se politika me presionet e saj përpiqet ta pengojë në punën e tij.

XS
SM
MD
LG