Lidhje

Sulm me granada në Pakistan - 2002-08-09


Një sulm me granada në një spital të krishterë në Pakistan shkaktoi vrasjen e tre infermiereve dhe plagosjen e të paktën 23 njerëzve të tjerë.

Zyrtarët e spitalit thonë se sulmi i kryer nga tre persona të armatosur të paidentifikuar pranë kryeqytetit Islamabad, ndodhi sot në një kishë të vogël në kompleksin e spitalit, ndërsa njerëzit po largoheshin pas shërbesës së mëngjesit. Zyrtarët thonë se edhe një nga sulmuesit vdiq, por dy të tjerë u larguan.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë, por zyrtarët thonë se sulmi duket të jetë bërë nga i njëjti grup që kreu një sulm të hënën ndaj një shkolle të krishterë pranë Islamabadit, ku u vranë 6 pakistanezë.

XS
SM
MD
LG