Lidhje

Në Deçan protesta kundër arrestimeve - 2002-08-15


Disa qindra protestues shqiptarë u përleshën sot me forcat e policisë ndërkombëtare në Deçan, në Kosovën Perëndimore, gjatë një proteste në kërkim të lirimit të pjesëtarëve të trupave mbrojtëse të Kosovës, të arrestuar këtë vit.

Gjatë kësaj kohe ka pasur të plagosur nga të dyja palët dhe njoftohet edhe për të arrestuar.

XS
SM
MD
LG