Lidhje

Nano: ish-drejtuesit e SHISH-it nuk parandaluan vrasjen e Hajdarit - 2002-09-13


Kryeministri Fatos Nano fajësoi sot ish-drejtuesit e shërbimit Informativ Shtetëror për mosveprimin e tyre në parandalimin e vrasjes së deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari.

Zoti Nano informoi sot komisionin e posacëm hetimor të parlamentit, që do të kontrollojë veprimtarinë e Shërbimit Informativ, për rezultatet e kontrollit te ushtruar në këtë institucion.

Kryeministri deklaroi se janë vërejtur shkelje të ndryshme ligjore dhe abuzime financiare.//kk

XS
SM
MD
LG