Lidhje

Qeveria shqiptare Bashkimit Evropian: "Kemi nevojë për ndihmë" - 2002-09-25


Qeveria shqiptare i bëri thirrje Bashkimit Evropian për të dërguar ndihma humanitare dhe fonde për rindërtimin e infrastrukturës së shkatërruar. Ministri i jashtëm, Ilir Meta, dhe ai i ekonomisë, Arben Malaj, u takuan sot me ambasadorë të vendeve të Bashkimit Evropian të akredituar në Tiranë dhe u paraqitën atyre një pasqyrë të shkatërrimeve nga përmbytjet duke deklaruar se dëmet e shkaktuara shkojnë përtej fuqive të qeverisë. //az

XS
SM
MD
LG