Lidhje

Përmbytja e Tiranës së Re objekt debati të ashpër - 2002-09-29


Në Tiranë filluan dje debatet për dëmet e shkaktuara nga përmbytja në një lagje të kryeqytetit pas hapjes së digës së Liqenit Artificial. Policia ka arrestuar katër persona dhe ka marrë në pyetje nëntë të tjerë. Opozita i kërkoi qeverisë të dëmshpërblejë të gjithë banorët dhe bizneset e zonës dhe i bëri thirrje kryetarit të Bashkisë, Edi Rama, të japë dorëheqjen. Por ky i fundit i ka hedhur poshtë akuzat ndaj tij për këtë ngjarje.//ic//

XS
SM
MD
LG