Lidhje

Negociata për qeverinë e re në Maqedoni - 2002-10-12


Në Maqedoni vazhdojnë negociatat për qeverinë e re të vendit. Të dhëna konkrete për këto bisedime pritet të jepen sot ose nesër në mbremje vonë. Bisedimet po zhvillohen pa konfrontime ndërkohë që ende nuk ka konfirmime zyrtare se cilët do të jenë ministrat e rinj, veçanërisht në postet kyçe, si ministria e Brendshme, e Mbrojtjes, e Jashtme, dhe të tjera të ndjeshme për shqiptarët në Maqedoni.

XS
SM
MD
LG