Lidhje

Maqedoni: vazhdojnë negociatat për qeverinë - 2002-10-17


Megjithë paralajmërimet se të mërkurën do të bëhej e ditur përbërja e qeverisë së re të Maqedonisë, ende nuk ka asgjë konkrete. Lidhja Socialdemokrate e Branko Cërvenkovskit dhe Bashkimi Demokratik për Integrim e Ali Ahmetit, vazhdojnë negociatat, larg syve të publikut, duke thënë se presin një marrëveshje përfundimtare shumë shpejt, ndërkohë që transferimi i pushtetit në bllokun fitues, vazhdon të shtyhet për në ditët e ardhshme. //ad//

XS
SM
MD
LG