Lidhje

Në Kumanovë helmohen nxënës shqiptarë - 2002-12-05


Në Maqedoni, dhjetëra nxënës shqiptarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore pas një helmimi të pashpjegueshëm në objektet shkollarore të qytetit Koumanovë.

Profesori i shkollës së mesme, Nazmi Ejupi, i tha Zërit të Ameriksë se kjo po ndodh vetëm me nxënësit sahqiptarë dhe se ende nuk ka rezultate analizash që të tregojnë burimin e këtij helmimi.

XS
SM
MD
LG