Lidhje

Komisioneri Patten viziton Shqipërinë - 2002-12-05


Komisioneri evropian për marrëdhëniet me jashtë, Chris Patten, do të vizitojë Tiranën ditën e enjte në kuadër të procesit të marrëvshjes së Asocim Stabilizimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian.

Zoti Patten do të diskutojë me autoritetet shqiptare datën e hapjes së bisedimeve për këtë marrëveshje. Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Shqipëria përshpejtimin e reformave dhe një përparim më të dukshëm në procesin zgjedhor, funksionimin e gjyqësorit, si edhe luftën kundër korrupsionit.//xh//

XS
SM
MD
LG