Lidhje

Kryeministri Nano kërkon forcimin e masave të sigurisë në vend - 2003-03-19


Kryeministri Fatos Nano kërkoi mbrëmë forcimin e masave të sigurisë në vend pas rreshtimit të Shqipërisë përkrah Shteteve të Bashkuara dhe vendeve aleate, që përkrahin ndërhyrjen ushtarake kundër Irakut. Në mbledhjen e komitetit ndër-ministror për sigurinë, kryeministri deklaroi se evidentimi dhe parandalimi i akteve të mundshme terroriste përbëjnë një sfidë të re për strukturat e specializuara shqiptare.

//ze//

XS
SM
MD
LG