Lidhje

Shqipëri-Ukrainë do të nënshkruajnë një seri marrëveshjesh tregëtare dhe ekonomike - 2003-05-28


Shqipëria dhe Ukraina po përgatiten të nënshkruajnë mes tyre një seri marrëveshjesh për të nxitur shkëmbimet tregëtare dhe bashkëpunimin ekonomik. Zëvëndës-kryeministri dhe ministri i jashtëm shqiptar Ilir Meta, i cili vizitoi të martën kryeqytetin ukrainas Kiev, tha se marrëveshjet e reja do të përqëndrohen në lehtësirat për biznesin, si heqja e taksimit të dyfishtë, apo edhe liberalizimi i lëvizjes së lirë.

//ze//

XS
SM
MD
LG