Lidhje

Irani konfirmon provën me raketë - 2003-07-07


Irani konformoi se kohët e fundit ka kryer një provë me një raketë të aftë për të goditur Izraelin.

Një zëdhënës i ministrisë së jashtëme iraniane u tha sot gazetarëve në Teheran se prova përfundimtare e raketës balistike Shahab-3 u krye para disa javësh.

Kjo deklaratë bëhet pas njoftimit të botuar javën e kaluar nga një gazetë izraelite se Irani e ka kryer një provë të tillë dhe se tani është në gjendje të godasë Izraelin.//ii

XS
SM
MD
LG