Lidhje

Michael Jackson përballë akuzave për ngacmime seksuale të të miturve - 2003-11-20


Një zëdhënës i Michael Jacksonit tha se ylli i muzikës Rok do të kthehet në Kaliforni për tu përballur me akuzat për një numër ngacmimesh seksuale ndaj të miturve.

Zëdhënësi Stuart Backerman tha se pritet që Michael Jacksoni të kthehet sot në Santa Barbara për tu përballur menjëherë me akuzat dhe për të provat se ato janë të pabaza. Ylli muzikës Rok ndodhet në qytetin Las Vegas për xhirimin e një videoje të re.

Autoritetet në Kaliforni kontrolluan shtëpinë e këngëtarit të martën dhe kanë një urdhër arresti me akuzat se Michael Jacksoni ka ngacmuar seksualisht një fëmijë nën moshën 14 vjeçare.

//rd//

XS
SM
MD
LG