Lidhje

Jemen: arrestohet një operativ i lartë të al-Qaidës - 2004-03-04


Zyrtarët në Jemen thonë se forcat e sigurimit kanë arrestuar një operativ të lartë të al-Qaidës.

Abdul Raouf Nassib është njëri nga më shumë se 10 persona të kapur mbrëmë gjatë një operacioni kundër bazave të ekstremistëve në një rajon të largët malor të vendit.

Zoti Nassib, i cili kërkohej nga policia jemenase dhe nga zyrtarët amerikanë, mendohet se i shpëtoi një sulmi në nëntor të vitit 2002, kur një aeroplan pa pilot i CIA-s vrau gjashtë pjestarë të al-Qaidës.//ii

XS
SM
MD
LG