Lidhje

Analisti Shtuni: Sfidat e radikalizimit në Ballkan të vështira për kategorizim


Një ekpert i sigurisë që merret me çështjet e ekstremizmit dhe radikalizimit në vendet e Ballkanit, thotë se motivet që i bëjnë njerëzit t'i bashkohen rrjeteve ekstremiste janë të ndryshme dhe të vështira për t'i kategorizuar. Adrian Shtuni, thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se pikërisht nga ky këndvështrim nuk është e lehtë të merren me mend shkaqet e radikalizimit të shqiptaro-amerikanit Sajmir Alimehmeti në Nju Jork. Zoti Shtuni foli edhe për sfidat e përballimit të radikalizimit në xhepa të caktuar në Ballkan dhe nevojën për trajtimin e kësaj çështjeje deri në nivelet e komunitetit.

Intervistë me z. Adrian Shtuni
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:00 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG