Lidhje

Forcat afgane rimarrin Konduzin


Forcat afgane rimorrën sot kontrollin e pjesës më të madhe të qytetit verior Kunduz nga luftëtarët talebanë.

Ministri i Brendshëm afgan i tha Zërit të Amerikës se forcat qeveritare ndërmorrën gjatë natës një ofensivë, gjatë të cilës vranë dhe plagosën qindra talebanë.

Ministri i Brendshëm tha se qeveria është duke u fokusuar tek ndihma për civilët në Kunduz dhe njëkohësisht për t’u siguruar që talebanët të mos jenë përsëri të aftë të krijojnë probleme të sigurisë.

XS
SM
MD
LG