Lidhje

Fati i marrëveshjeve Kosovë-Serbi


Fati i marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Organizata joqeveritare nga Kosova dhe Serbia, thanë të premten se vetëm 25 për qind e marrëveshjeve të arritura në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre janë zbatuar deri tani.

Në një tryezë me rastin e publikimit të raportit të përgatitur nga "BIRN" Kosova, "Qendra për Transparencë, Hulumtime dhe Llogaridhënie nga Serbia" dhe "Internews Kosova", u tha se të dyja palët duhet ta shndërrojnë këtë çështje në përparësi dhe t’i japin fund praktikës së dërgimit të mesazheve të paqarta tek qytetarët për rrjedhën e bisedimeve.

Fati i marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG