Lidhje

Ngrihen aktakuzat kundër Bujar Bukoshit


Ish zëvendëskryeministri dhe ministri i shëndetësisë në Kosovë Bujar Bukoshi doli sot para Gjykatës së Qarkut në Prishtinë për t'u njohur me aktakuzat e ngritura ndaj tij dhe dhjetë ish zyrtarëve të tjerë për keqpërdorim pushteti. Të pandehurit nuk i pranuan akuzat dhe u shprehen se janë të pafajshëm.

XS
SM
MD
LG