Lidhje

OSBE e zhgënjyer nga mungesa e kompromisit politik në Shqipëri


OSBE e zhgënjyer nga mungesa e kompromisit politik në Shqipëri

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europe deklaroi se ishte zhgënjyer nga zhvillimet e fundit në parlamentin shqiptar ku kompromisi për çështjet politike nuk u arrit përsëri. Ambasadori Robert Bosh, drejtues i zyrës së OSBE-së në Shqipëri, tha sot se ajo që ndodhi në parlament javën e kaluar ishte shumë zhgënjyese dhe shumë negative, ku palët nuk dialogonin, por vetëm mbanin deklarata përfundimtare.

XS
SM
MD
LG