Lidhje

Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë


Përurohet Katedralja e re Nënë Tereza në Prishtinë

Në Prishtinë, u përurua katedralja me emrin e humanistes së njohur shqiptare Nënë Tereza. Në ceremoni morën pjesë përfaqësues të lartë të klerit katolik, të bashkësisë islame të Kosovës si dhe të institucioneve vendase e ndërkombëtare. Përurimi i Katedrales me emrin e nënë Terezës është pjesë e aktiviteteve me rastin e 100 vjetorit të lindjes së saj. Kosova e ka shpallur vitin 2010, vit të Nënë Terezës.

XS
SM
MD
LG